Na początku była fotografia...

To od niej się wszystko zaczęło. Od ciekawości, zabawy, poznawania, doświadczania się, nauki, zgłębiania tajników, od szukania odpowiedzi na pytania: dlaczego?, jak?, a co jeśli?...

Wymiana doświadczeń, podpatrywanie jak to robią inni, wypady za miasto, plenery... Pasja była już w pełni rozkwitu - tak mnie się wtedy wydawało.
Dziś pasja nadal żyje i ma się dobrze, ale jest już dużo bardziej doświadczona i od dawna pełnoletnia. Mimo to nie jest zadufana w sobie, ba - ona jest otwarta na nowe doświadczenia, chętna do nauki, oraz zwarta i gotowa do tego, aby wykorzystać swoją wiedzę, mądrość i wszelaki potencjał, w dobrej sprawie na pożytek dla Państwa biznesu, ale dla Pani, dla Pana i dla Ciebie też :-)

Co i za ile zrobimy? O ile w trybie indywidualnym nie zostanie określone inaczej, to:
Fotoreportaż - 300 zł + VAT 23% = 366 za godzinę.
Fotografia przedmiotowa
Packshot 4 zł + VAT 23% = 4,92 za szt.
Zdjęcia niebędące packshotem 9 zł + 23% VAT = 11,70 zł za szt. - przy dużych ilościach ceny negocjowalne.
Sesje w plenerze - jak fotoreportaż (wykorzystanie do celów prywatnych)

Opłaty licencyjne za wykorzystanie naszych zdjęć.
Koszt prac fotograficznych przeznaczonych do wykorzystania w reklamie, promocji, kalendarzach, na okładkach, opakowaniach itp, czyli generalnie do wykorzystania komercyjnego określony jest w tabeli opłat minimalnych - załącznik ZPAF do Ustawy o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z 4 lutego 1994 r. z późniejszymi zmianami.

Możliwości dojazdu i przemieszczania się:
Dysponujemy możliwością dojazdu w uzgodnionym wolnym terminie, oraz jest możliwość zabrania na pokład dodatkowo 5 osób nie licząc asystenta i kierowcy.
Koszt dojazdu / przemieszczanie się w ramach realizacji umowy: przelicznik 8,5 l/100 km (paliwo - diesel)

Nie dysponujemy jeszcze własnym stałym studiem, toteż ewentualne prace w studio wiążą się z kosztem wynajęcia studia, lub czasową aranżacją pomieszczenia, jak też wypożyczenia elementów wyposażenia koniecznego do uzyskania określonych efektów.

Fotografią zajmujemy się we własnym zakresie, jednak nie wykluczamy współpracy z fotografami "z zewnątrz" - w różnych sytuacjach może to być korzystne rozwiązanie - jeśli byłaby taka potrzeba.

W razie potrzeby do sesji stylizowanych, na życzenie klienta zatrudnimy charakteryzatorów i stylistów - nie narzucamy konieczności korzystania z usług określonych osób - jest wolny rynek, klient ma wolną rękę, a w razie potrzeby pomożemy znaleźć dobrych fachowców.

Nie musicie Państwo korzystać z naszej pracy fotograficznej, jeśli projekt nie wymaga pracy fotograficznej Współpracujemy z dużymi bankami zdjęć i dzięki temu mamy dostęp do milionów prac foto-graficznych. Pomożemy Wam zrealizować Wasze produkty w rozsądnej cenie.

Nie da się mówić o fotografii bez zdjęć.
Dlatego poniżej przedstawię kilka wybranych przez siebie galerii i pojedynczych zdjęć własnego autorstwa, bo tylko w nich widać pewne umiejętności i tzw. warsztat, co niekoniecznie musi się przekładać na pełnię możliwości, bo te ciągle się zmieniają. Podaję linki, które będą się otwierać w nowym oknie.

Zdjęcia przedmiotowe:
- Prezentacja wyrobów z metalu
- Trochę metalu, plastiku
- Duża galeria z pojemnikami - trochę zabawy, białe na białym też może być widać i przezroczyste na białym
Przedmioty niecodziennego użytku - połączenie fot. przedmiotowej i fotoreportażu - rzadko tak się trafia :-)
- Trochę packshot-u
- A to już nie jest packshot

Fotoreportaż:
Nie mogę tutaj zaprezentować wszystkich ciekawych zdjęć. Muszę się ograniczyć do pewnego minimum to raz, a dwa nie chciałbym, aby to co tu pokażę było czymś w rodzaju lekcji bo to nie o to chodzi. Spróbuję pokazać część tego co moim zdaniem jest w jakiś sposób ciekawe, fajne, może czasem zabawne też - niekoniecznie zarazem, ale raczej jako przekrój moich spojrzeń przez wizjer - to jest bardzo ważne, wiele osób tego nie rozróżnia. Ciekawe nie musi być fajne, fajne nie musi być ciekawe, natomiast zabawne nie musi być fajne, ale może być ciekawe. Jest to pewnie jakaś wypadkowa dojrzałości do tematu i gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

- Ladkiting - wiatr był wtedy marny - cuda robili, żeby unieść się w powietrzu. Było gorąco mimo to niektórzy byli też paleni żarem uczucia
- Jak na rodeo. Było niebezpiecznie, czasem nawet bardzo, ale nikomu nic się nie stało. Dziwne... A tu z innej beczki. Spójrzcie jak ta kobieta na niego patrzy to raz, a dwa widać tu różnicę pokoleń - dla młodej za stary. Piękna gra aktorska - profesjonalizm - super.
- Z życia naszych przodków - Kiedy można użyć broni? Kiedy Bronia się nie broni. Bo inaczej?...
Praca ze światłem doprowadzona do perfekcji - mistrzowie.
- Taniec. Czy te oczy mogą kłamać? Wielonarodowa kilkudziesięciometrowa parada, różne języki, różna kultura - właśnie kultura - ta karetka przejechała bez zwalniania - tak wszyscy się zorganizowali, a potem momentalnie jak gdyby nigdy nic tam nie jechało. I jeszcze jedna buźka :-)
- Jeśli ktoś wygrał nogi na loterii to na patrol w sam raz.
- Flamenco flamenco
- Są tematy łatwe, są i trudne. Dla niektórych za trudne. Tutaj jeden z trudniejszych. Nie chodzi o decydujący moment, o światło, czy strój. Nic z tych rzeczy. Barierą dla wielu jest tu szacunek. Szacunek do samych siebie jak i do innych. Są tacy, którzy przybliżają te trudne tematy. Potrafią o nich mówić i próbują przełamywać chore stereotypy. I należą im się za to POCHWAły.
- A miało być tak cudownie... Spieprzył mi robotę i się cieszy...
- Dobra mina i emocje, ale tutaj jest opowiedziana historia, która się rozciąga na całą galerię.
- A tutaj galeria, którą powinienem już dawno powiększyć o kolejne zdjęcia i ciągle nie mam czasu.
- Cross country cross country cross country
- Trochę historii z I wojny światowej do całej galerii mam sentyment.
- Muzyka, muzyka, muzyka, muzyka, muzyka, muzyka, muzyka, muzyka, muzyka, muzyka, muzyka
- Nie zawsze poważnie, ale zawsze uważnie, tak się staram urozmaicić szarość dnia. Poważnie to się w trumnie wygląda.

Taki skromny przegląd niewielkiej ilości przykładów - z grubsza. Dziękuję za uwagę. Nie chcę tu nikogo zanudzić. Przepraszam za fakt, że niektóre dane w stronie ze zdjęciami są nieaktualne, ale to upływ czasu to zrobił i teraz po prostu nie ma kiedy do tego usiąść.
Na tyle na ile mogę uaktualniam informacje na tej stronie i na facebooku.
   © Piotr Możdżeń, Foto-Grafi.com.pl